Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

76. MISTRZOSTWA POLSKI W ZJEŹDZIE

ggggggggOstatnie zawody mistrzowskie w sezonie rozegrano w Szczawnicy w dniach 10-13 października przy wspaniałej pogodzie odbyły się 76. Mistrzostwa Polski w Zjeździe. Nasz klub w Mistrzostwach reprezentował Wiktor Wieruszewski. Wiktor startował w dwóch konkurencjach: KZ-1 sprint oraz KZ-1 zjazd. Wyścigi sprinterskie odbywały się na około 400 m trasie, start umieszczony był przy klubie Pieniny, meta przy Kotońce. Zawodnicy musieli przejść sito eliminacyjne, pierwszych dziesięciu z półfinału awansowało do rozgrywki finałowej. Suma czasów uzyskanych w dwóch przejazdach /półfinał, finał/ decydowała o wynikach końcowych. Trzy medale w tej konkurencji przypadły „góralom”. Zwyciężył Grzegorz Polaczyk przed Michałem Pasiutem i Mateuszem Polaczykiem. Wiktor w półfinale był siedemnasty i nie uzyskał awansu do wyścigu finałowego. W sobotę odbyły się konkurencje zjazdu. Zjazd po wielu latach powrócił do przełomu Dunajca co bardzo wpłynęło na atrakcyjność wyścigów zwłaszcza dla reprezentantów z klubów „płaskich”. Trasa zjazdu wynosiła okło 3,5 km.  Wiktor w tej konkurencji zajął dobre czwarte miejsce, uległ Mateuszowi Polaczykowi, Pawłowi Florczakowi oraz Krzysztofowi Majerczakowi. Tym startem Wiktor zakończył bogaty w zawody mistrzowskie sezon.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWE REGATY O PUCHAR POLSKI POŁUDNIOWEJ

katowiceW sobotę 6 października braliśmy udział w Międzynarodowych Regatach o Puchar Polski Południowej. Regaty odbywały się w Katowicach – Dolina Trzech Stawów. Gospodarzem w imieniu Śląskiego Związku Kajakowego był Uczniowski Klub Sportowy „Czwóreczka Katowice”. W zawodach brali udział reprezentanci 20 klubów z Ukrainy, Słowacji, Czech oraz Polski. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 200 oraz 500 m w zależności od kategorii oraz konkurencji. Nasz klub reprezentowali: Dorota Moskowicz, Amelia Odój, Ernest Paluch, Dawid Gieroba, Michał Zieliński, Szymon Zublilewicz, Dominik Augustynek. Nasi zawodnicy w mocnej rywalizacji zdobyli dwa brązowe medale.
Dorota Moskowicz – brązowy w konkurencji K-1 500 m juniorek
Dawid Gieroba – brązowy w konkurencji K-1 500 m młodzików rocznik 2006

6. PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

tytuW sobotę 28 września braliśmy udział w 6. Regatach o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. Zawody odbyły się na Jeziorze Tarnobrzeg. Organizatorem regat był Klub Kajakowy JEZIORO Tarnobrzeg. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach K-1 i K-2 na dystansach 200, 500 oraz 2000 m. W tym roku pogoda i warunki na wodzie odbiegały od warunków panujących w latach ubiegłych. Zachodni wiatr powodował dość dużą boczną falę, która utrudniała rywalizację.Wyścigi odbywały się w kategorii dzieci /z podziałem na roczniki/, młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów. Poniżej zamieszczamy wyniki naszych zawodników.

DWA MEDALE DZIECI W AUGUSTOWIE

STRONAW sobotę 21 września uczestniczyliśmy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Regatach Dzieci. Zawodny odbywały się w Augustowie na rzece Netta. Podczas zawodów nasz klub reprezentowali: Heorii Kopyl, Maksymilian Magoch, Maciej Socha, Michał Zieliński, Kaja Tamulewicz, Amelia Odój, Iga Krzyżak, Natalia Mołdoch, Julia Goleniewska Szymon Szulc, Szymon Zublilewicz, Dominik Augustynek. W drużynie ze względów obiektywnych /choroba/ zabrakło kilku czołowych zawodników. Młodzicy rywalizowali w konkurencjach K-1 oraz K-2 na dystansie 2000 m. W jedynkach startowali: Heorhii Kopyl, Maksymilian Magoch, Maciej Socha, Michał Zieliński, Kaja Tamulewicz. W Konkurencji K-2 startowali Michał Zieliński-Maciej Soch. W jedynkach chłopców rozegrane zostały dwie eliminacje. W każdej z eliminacji startowało 20 zawodników. Do wyścigu finałowego awansowało po 8 zawodników z każdej eliminacji oraz czerech zawodników z najlepszymi czasami z obu eliminacji. Do finału z naszych zawodników awansował jedynie Heorhii Kopyl, który w wyścigu finałowym był dziesiąty. Michał z Maćkiem startujący w osadzie K-2 ostatecznie ukończyli wyścig na dziewiątym miejscu. Jedyna nasza młodziczka Kaja Tamulewicz w finale K-1 2000 m była piętnasta.

NOWE OTWARCIE

1Po sześciogodzinnej podróży, trochę zmęczeni dotarliśmy w niedzielny poranek do Czechowic-Dziedzic aby wziąć udział w regatach kajakowych „Czechowice-Cup”. Jako pierwsi do boju ruszyli zawodnicy z roczników 2007 rywalizujący w konkurencji K-1 200 m dzieci chłopców. W tym wyścigu z naszego klubu wystartowali: Michał Zieliński oraz Maciej Socha. Michał ukończył wyścig na drugim miejscu zdobywając srebrny medal, Maciek uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu. W drugim wyścigu kategorii K-1 200 m dzieci dziewcząt z rocznika 2007 wystartowała Kaja Tamulewicz, zajmując czwarte miejsce. Następnie startowali młodzicy rocznik 2005 oraz 2006 w konkurencji K-1 200 m. reprezentujący nasz klub w roczniku 2005 Heorhii Kopyl wywalczył po zaciętej rywalizacji brązowy medal. W roczniku 2006 Dawid Gieroba po zaciętej rywalizacji wywalczył drugą pozycje, zdobywając srebrny medal. Ponadto w osadzie K-2 młodzików brązowy medal zdobyli Dawid Gieroba oraz Heorhii Kopyl. W konkurencji K-2 dzieci chłopców na dystansie 200 m nasza dwójka w składzie Michał Zieliński – Maciej Socha zdobyła srebrny medal. Maciej Socha do swojego dorobku medalowego dołożył jeszcze jeden medal zdobyty w konkurencji K-2 dzieci /mix/ 200 m wspólnie z Tamulewicz. Jedyny złoty medal w Regatach „Czechowice Cup” zdobył Ernest Paluch startujący w konkurencji K-1 200 m juniorów młodszych. Dorobek medalowy naszego klubu powiększyła Dorota Moskowicz startująca w konkurencji K-1 200 m juniorek, zdobywając srebrny medal. Dorota wraz z Ernestem zdobyli jeszcze jeden medal w konkurencji K-2 /mix/ i był to medal brązowy. Srebrny medal w konkurencji MK-1 dzieci chłopców na dystansie 200 m rocznik 2008 zdobył Jakub Stachaszewski. Brązowy medal w MK-1 dzieci dziewcząt na dystansie 200 m rocznik 2008 zdobyła Amelia Odój.