LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

 

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

BARDZO DOBRE WYNIKI AGATY I WIKTORA PODCZAS KONSULTACJI SENIORÓW

SENWALCZ2018Trzecie Puchar Polski, Zawody Konsultacyjne Seniorów odbyły się w dniach 26-28.10 na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Sprawdziany były rozgrywane w różnych formach w zależności o konkurencji:
Kajakarze wykonywali przejazdy indywidualne w K-1 na dystansie 2000 m i 1000 m z 10 minutową przerwą. Uzyskane wyniki z przejazdu indywidualnego na 2000 m kwalifikowały zawodników do wyścigów finałowych C, B, A na 1000 m, natomiast wyniki z przejazdu indywidualnego na 1000 m kwalifikowały do finałów C, B, A na 500 m. Sprawdziany specjalistyczne uzupełniał sprawdzian biegowy na dystansie 1500 m. Kajakarki płynęły indywidualnie 2 x 1000 m. Na lądzie uzupełnieniem był sprawdzian biegowy na dystansie 2000 m oraz sprawdzian pływacki na dystansie 200 m. Kanadyjkarze płynęli indywidualnie dwa dystanse 2000 m oraz 250 m. Z przejazdów indywidualnych na 2000 m zawodnicy kwalifikowali się do finałów C, B, A na dystansie 1000 m z 250 m do finałów C, B, A na 500 m. Kanadyjkarki rywalizowały w formie regat rozgrywając eliminacje na 200 i 500 m oraz finały na 200 i 500 m.
Nasi zawodnicy Agata Zielińska oraz Wiktor Wieruszewski uzyskali bardzo dobre wyniki w poszczególnych sprawdzianach. Zarówno Agata jak i Wiktor zajęli w sowich kategoriach w punktacji ogólnej 11 miejsce. Uzyskane wyniki stanowią bardzo dobry prognostyk na sezon 2019.

1

WYNIKI KANADYJKARKI   WYNIKI KANADYJKARZE   WYNIKI KAJAKARZE   WYNIKI KAJAKARKI

UM

AWANS DOROTY DO K N JUNIOREK NA 2019 ROK

BeztytuuOkres przygotowawczy do sezonu 2019 rozpoczęliśmy Zawodami Konsultacyjnymi Juniorów rozgrywanymi w ramach Trzeciego Pucharu Polski. Konsultacje Juniorów tradycyjnie odbywały się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 19-21.10. Zawodnicy mieli do wykonania sprawdziany specjalistyczne oraz ogólnorozwojowe. Konsultacje rozpoczął sprawdzian biegowy na dystansie 1 500 m, kóty został rozegrany w piątek. Na wodzie zawodnicy pokonywali indywidualnie dystans 2000 m, po 10 minutowej przerwie płynęli dystans 1000 m. Ponadto zawodnicy rywalizowali na basenie pływackim, do pokonania mieli odcinek 200 m. Odbył się również sprawdzian siły (dociąganie, wyciskanie, drążek, poręcze – praca, moc), sprawdzian koordynacji ruchowej i precyzji ruchu oraz bieg na dystansie 30 m. Klub nasz reprezentowali Dorota Moskowicz w kategorii juniorów oraz Ernest Paluch w kategorii juniorów młodszych. Dorota w sprawdzianach specjalistycznych zajęła 10 miejsce. W sprawdzianie biegowym była 3 na basenie zajęła 5 miejsce. Zajęte miejsca w sprawdzianach ogólnorozwojowych oraz wynik uzyskany na wodzie klasyfikuje Dorotę w pierwszej 6 punktacji ogólnej. Uzyskanymi wynikami nasza zawodniczka zapewniła sobie miejsce w kadrze narodowej juniorek na rok 2019. Ernest w sprawdzianach specjalistycznych uplasował się na 48 pozycji. Sprawdzian pływacki zakończył na 9 pozycji natomiast biegowy na 32. Wyniki naszych zawodników należy ocenić bardzo pozytywnie. Uzyskane wyniki są bardzo dobrym prognostykiem na progu okresu przygotowawczego do sezonu 2019. Szczególnie należy wyróżnić uzyskanie awansu Doroty Moskowicz do Kadry Narodowej Juniorów oraz osiągnięte wyniki. Za tydzień rywalizować będą seniorzy.

DSC04070DSC04072

SEZON ZAKOŃCZONY MEDALAMI

1Fantastyczna pogoda towarzyszyła nam podczas 75 Mistrzostw Polski w Zjeździe, kóre odbyły się w dniach 13-14 październik w Szczawnicy na Dunajcu. W pierwszym dniu zawodów rywalizacja toczyła się na około cztero kilometrowej trasie. Start odbywał się przy KS Pieniny, meta usytuowana była na wysokości parku linowego w Krościenku.

Czytaj więcej...

JAK ZAWSZE PIĘKNA POGODA

1W pierwszą sobotę października na jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się coroczne Regaty Kajakowe o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Były to już piąta edycja tych zawodów. Jak zawsze regaty odbywały się przy pięknej pogodzie. W zawodach uczestniczyły cztery kluby: Energetyk Gryfino, MUKS Wiking Tomaszów Mazowiecki, FALA Lublin oraz gospodarze KK JEZIORO Tarnobrzeg. Zawodnicy startowali w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów w konkurencjach K-1, K-2 na dystansach 200, 500 i 2000 m. Rozegrano również wyścig dla mastersów w K-1 na dystansie 200 m. Regaty te kończyły sezon startowy w Lubelsko Podkarpackim Związku Kajakowym.

 

Czytaj więcej...

ZŁOTA KOŃCÓWKA SEZONU

0W ostatni weekend września w Gorzowie Wielkopolskim kajakarze maratończycy rywalizowali podczas 32. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie. Wyścigi odbywały się w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, senior oraz masters w konkurencjach K-1, K-2, C-1 oraz C-2. Zawodnicy mieli do pokonania zróżnicowane odcinki startowe w zależności od kategorii wiekowej i konkurencji. Dystanse startowe wynosiły od 8,4km w przypadku młodziczek do 30,6km dla seniorów. Ponadto podczas dystansu zawodnicy mieli do pokonania tzw. przenoski /bieg z kajakiem po piaszczystej plaży na odcinku około 100m/.

Czytaj więcej...

SPONSORZY

 

 

sonet

 

 

 

POLECAMY

                                                                   

acssFRS

                       

   SP39 

 DAREK

 dddd