LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

UL450 

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

PIERWSZY TURNUS LATA W MIEŚCIE 2019 ZAKOŃCZONY

W piątek 28 czerwca zakończył się pierwszy turnus akcji „Lato w mieście 2019". Zajęcia tradycyjnie zakończone zostały spływem kajakowym. Trasa spływu wiodła z Prawiednik do mostu na ulicy Cienistej. Uczestnicy zajęć trasę spływu pokonywali wspólnie ze swoimi rodzicami, spływ zakończony został spotkaniem przy grillu. Spływ odbył się przy współpracy z firmą KAJAKI LUBLIN.PL. Od 1 lipca rusza kolejny, drugi turnus „Lata w mieście 2019"

Czytaj więcej...

RUSZYŁY ZAJĘCIA W RAMACH AKCJI LATO W MIEŚCIE 2019

lwm1W poniedziałek 24 czerwca zainaugurowane zostały zajęcia w ramach programu ”Lato w mieście 2019” finansowanego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Program adresowany jest do dzieci w wieku 8-12 lat. Uczestnicy zajęć podczas czterech turnusów, będą mieli okazję zapoznać się z elementami kajakarstwa. Zajęcia specjalistyczne uzupełniane będą ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, grami zespołowymi oraz zabawami terenowymi. Na pierwszych zajęciach uczestnicy zapoznali się z podstawami korzystania ze sprzętu wodnego, dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego zachowania na wodzie. Najważniejszą częścią zajęć była nauka podstaw wiosłowania oraz sterowania kajakiem.
Jak co roku, na zakończenie każdego turnusu odbędzie się rodzinny spływ kajakowy oraz wspólne grillowanie.

Czytaj więcej...

OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA - PUCHAR KOZIOŁKA PO RAZ TRZYNASTY

Koziolek

22 czerwca /sobota/ odbyły się 13 Regaty o Puchar Lubelskiego Koziołka oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa. Bardzo niekorzystne warunki związane z niskim poziomem wody w zalewie, niższym oprawie 1,5 m od normalnego stanu powodowały duże utrudnienia w przeprowadzeniu wyścigów. Z uwagi na ograniczone możliwości schodzenia na wodę /tylko dwa stanowiska/ wyścigi odbywały się w piętnastominutowych odstępach. Rozegranych zostało osiemnaście wyścigów w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów na dystansach 200, 1000 oraz 2000 m. Dzieci rywalizowały w K-1 oraz na kajakach POLO na dystansie 200 m. Rozgrywany od ośmiu lat wyścig memoriałowy Jerzego Boboli w tym roku odbył się w kategorii open. Na starcie memoriału stanęli młodzicy, juniorzy i juniorki młodsze. Zwycięzcą tegorocznego memoriału został Ernest Paluch – junior młodszy z LTK FALA, drugie miejsce zajął młodzik Grzegorz Kopyl również LTK FALA, na trzecim miejscu przypłynęła Magdalena Szczęsna – juniorka młodsza z KK JEZIORO Tarnobrzeg. Juniorzy rywalizowali również na dystansie K-1 1000 m rozgrywanym w nietypowo z nawrotami. Zawodnicy mieli do pokonania dwa okrążenia po 500 m. Młodzicy ścigali się także na dystansie 2000 m. Do pokonania mieli cztery pięćset metrowe okrążenia. Nowością w naszych regatach była sztafeta 4 x 200 m. W sztafecie uczestniczyli juniorzy, młodzicy, dzieci, sztafetę kończyły dzieci na kajakach POLO. Na zakończenie regat rozegrane zostały wyścigi rodzinne zawodnik z rodzicem. W wyścigach wystartowało łącznie 28 osad.

Czytaj więcej...

RUSZA LAT W MIEŚCIE 2019

lwm1Od 24 czerwca rusza kolejna edycja miejskiego programu "Lato w Mieście 2019". Program adresowany jest dzieci w wieku 8-12 lat uczących się lub zamieszkujących na terenie miasta Lublin. Wakacyjne zajęcia dla dzieci finansowane są przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Klub nasz poza zajęciami ogólnorozwojowymi będzie prowadził zajęcia dla dzieci z elementami kajakarstwa. Szczegóły poniżej:

 

 

 

 

lwm

DOBRE WYŚCIGI PODCZAS REGAT ELIMINACYJNYCH

2PP REJiMBydgoszcz w dniach 7-9.06.2019 była gospodarzem 2. Pucharu Polski Regat Eliminacyjnych Juniorów i Młodzików. W zawodach startowało 450 zawodniczek i zawodników z 35 klubów. W regatach startowali również zawodnicy z naszego klubu: Dorota Moskowicz, Ernest Paluch, Heorhii Kopyl.
Juniorzy walczyli o kwalifikacje do reprezentacji kraju na ME i MŚ Juniorów. Juniorzy młodsi zdobywali kwalifikacje do zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młodzicy rocznika 2005 rywalizowali o w ramach swojej kategorii wiekowej.

Czytaj więcej...

SPONSORZY

 

 

sonet

 

 

 

POLECAMY

                                                   

acssFRS

                       

    

 DAREK

                                                                                                             ELDA 

   cropped-logo-1

 

 

 dddd

 MEJU232019

 TRANSMISJA NA ŻYWO

                                                                                                                                          WYNIKI