LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

 

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

ZGRUPOWANIE COS WAŁCZ

Dobiegło końca drugie zgrupowanie przygotowawcze do zbliżającego się szybkimi krokami sezonu. Od trzeciego marca czwórka naszych zawodników przebywała na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W zgrupowaniu brali udział: Agata Zielińska – Kadra Wojewódzka Młodzieżowa Dorota Moskowicz – Kadra Wojewódzka Juniorów Ernest Paluch – Kadra Wojewódzka Juniorów Młodszych Grzegorz Kopyl – Kadra wojewódzka Młodzików. Podczas dwutygodniowego zgrupowania zawodnicy realizowali treningi: specjalistyczne na wodzie, biegowe, siłowe, pływackie na basenie, gry, ogólny rozwój oraz spinning.
Zakończone zgrupowanie pozwoliło na bardzo dobre przygotowanie do zbliżającego się startu w I Pucharze Polski Seniorów i Juniorów zawodów konsultacyjnych rozgrywanych w COS Wałcz w dniach 26-28.04

111222333444555666

ROZPŁYWANIE W GRYFINIE

Dobiega końca zgrupowanie w Gryfinie które rozpoczęliśmy w dniu 9 lutego, kończymy w dniu 23 lutego. Podczas zgrupowania realizowaliśmy przede wszystkim treningi specjalistyczne na wodzie. Ponadto utrzymaliśmy treningi siłowe, ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej oraz basenie pływackim. Podczas zgrupowania mieszkaliśmy w hotelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyżywienie było w Restauracji Rodzinnej Państwa Justyny i Pawła Łopata. W zgrupowaniu uczestniczyły nasze dwie najlepsze zawodniczki: Agata Zielińska/seniorka/ oraz Dorota Moskowicz/juniorka/. Zarówno noclegi jak i wyżywienie w pełni zabezpieczały nasze potrzeby. Treningi specjalistyczne oraz siłowe odbywały się na gościnnej przystani KS „ENERGETYK" za co bardzo serdecznie dziękujemy Panu Trenerowi Lesławowi Dumie. W czasie dwutygodniowego pobytu dziewczyny przepłynęły ponad 200 km treningu specjalistycznego co stanowi dobre przygotowanie do kolejnego zgrupowania, które rozpoczniemy 3 marca w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W zgrupowaniu poza wyżej wymienionymi zawodniczkami uczestniczyć jeszcze będą Heorhii Kopyl oraz Ernest Paluch. Zgrupowanie potrwa do 17 marca. Podczas zgrupowania realizować będziemy przede wszystkim treningi specjalistyczne oraz inne niezbędne zajęcia na lądzie. Obydwa zgrupowania stanowią przygotowanie do Ogólnopolskich Konsultacji Juniorów i Seniorów które odbędą się w Wałczu w dniach 26-28.04.

67891011

2.MISTRZOSTWA POLSKI NA ERGOMETRACH KAJAKOWYCH

Plakat-Puchar-Polski-na-ergometrach-Poznan-2019W sobotę 9 lutego w hali sportowej Politechniki Poznańskiej ponad 300 zawodników z 28 klubów z całej Polski wystartowało w I Pucharze Polski oraz II Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych. Do Poznania przyjechali najlepsi kajakarze z całego kraju. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego. Partnerami: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, Politechnika Poznańska. Sponsorami: LOTTO, DanSprint, Braca Sport, Nelo, Olimpijczyk, Ksero Projekt, Kominki Rudny, Toyota, Komplet Polska. W Mistrzostwach klub nasz reprezentowały Agata Zielińska w kategorii seniorek oraz Dorota Moskowicz w kategorii juniorek. Obie po pasjonujących wyścigach wywalczyły srebrne medale w konkurencji K-1 na dystansie 500 m.
Poznańskie Mistrzostwa zakończyły okres przygotowania ukierunkowanego. Bezpośrednio po zawodach wyjeżdżamy na zgrupowanie do zaprzyjaźnionego Gryfina gdzie rozpoczniemy treningi specjalistyczne na wodzie. Na zgrupowaniu przebywać będziemy do 23 lutego.

Czytaj więcej...

KADRA NARODOWA POLSKIEGO ZWIĄZKU KAJAKOWEGO NA 2019 ROK

Polski Związek Kajakowy ogłosił składy Kadry Narodowej na 2019 rok w poszczególnych kategoriach wiekowych. W zatwierdzonych składach znaleźli się również nasi zawodnicy:
Seniorki – Agata Zielińska
Juniorki – Dorota Moskowicz
Seniorzy – Wiktor Wieruszewski
Serdecznie gratulujemy i czekamy na dobre występy w nadchodzącym sezonie.

KNKKNSKNJ        

 

WIOSŁOWANIE DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PlakatW sobotę 12 stycznia braliśmy udział w wydarzeniu „Wiosłujemy na rekord". Wydarzenie odbywało się w ramach wspierania „27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". W rywalizacji brali udział mieszkańcy: Poznania, Warszawy, Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Szczecina oraz Lublina. Bicie rekordu rozpoczęło się o godzinie 9.00 w Atrium Felicity i trwało do godziny 19.00. Zadanie polegało na wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Każdy uczestnik miał do pokonania dystans 500 m. W biciu rekordu brało udział wielu sportowców z naszego miasta w śród nich byli zawodnicy naszego klubu: Agata Zielińska, Dorota Moskowicz, Ernest Paluch, Michał Zieliński, Wiktor Wieruszewski oraz prezes klubu Krzysztof Majerski i trener Zbigniew Świderski. Aktywność w wiosłowaniu dla Orkiestry Świątecznej Pomocy wykazali również rodzice naszych zawodników Pani Iwona Wieruszewska mama Wiktora oraz Pan Krzysztof Zieliński tata Agaty. W wiosłowaniu brała udział również wiceprezydent miasta Lublin Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Czytaj więcej...

SPONSORZY

 

 

sonet

 

 

 

POLECAMY

                                                                   

acssFRS

                       

    

 DAREK

 

cropped-logo-1

 

 dddd