LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

indeksUKRAINA

111

222

333

444

 83108

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

UKRAIŃSKIE ZŁOTO AGATY ZIELIŃSKIEJ

KKKKOd 2 do 5 lipca odbywają się Otwarte Mistrzostwa Ukrainy. Gospodarzem zawodów jest zaprzyjaźnione z nami miasto Kovel. Kameralny zbiornik powstały ze spiętrzenia rzeki Turia, położony w pobliżu centrum miasta. Długość zalewu to ok 1500m, szerokość 300m. Tor regatowy oznaczony został bojami rozstawionymi co 50m na długości 1000m. W zawodach bierze udział 700 zawodniczek i zawodników z terenu całej Ukrainy. Rywalizacja przebiega w rocznikach 2000-2001 oraz 2002-2003. Ciekawostką jest czterodniowy termin mistrzostw. Podczas regat rozegranych zostanie 250 wyścigów w konkurencjach K-1, C-1, K-2, C-2, oraz K-4, C-4 na dystansach 200, 500, 1000 oraz 3000m. W pierwszych dwóch dniach startowała nasza zawodniczka Agata Zielińska. W sobotę 2 lipca rozgrywane były wyścigi na dystansie 1000m. Agata w przedpołudniowych eliminacjach uzyskała najlepszy czas dnia awansując automatycznie do finału. W popołudniowym finale rozgrywanym w niesamowitym upale 36-38.st.C Agata wywalczyła pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Ukrainy /K-1 1000m/. W zwycięskim finale uzyskała bardzo dobry rezultat 4'14". Wygrana naszej zawodniczki było dużym zaskoczeniem szeroko komentowanym w gronie ukraińskich trenerów.

 


W niedzielę rozgrywane były wyścigi na dystansie 500m. W eliminacjach Agata ponownie uzyskała najlepszy czas dnia. Niedzielne wyścigi rozgrywane były już w zgoła odmiennych warunkach, było zdecydowanie chłodniej /poniżej 20 st. C/. Zawodnicy pokonywali dystans pod mocny wiatr. Popołudniowy finał nie był już tak szczęśliwy jak sobotni. Brak maszyn startowych pozwalał miejscowym trzymaczom na swobodną interpretację procedur startowych. Agata wystartowała z dużym opóźnieniem /zbyt długo była trzymana przez trzymacza na linii startu/ całe zajście miało bardzo duży wpływ na ostatecznie zajęte miejsce. Pomimo dużej straty powstałej na samym starcie Agata zdołała nawiązać rywalizację o medal. Ostatecznie minęła linię mety na trzecim miejscu. Startami na 1000 oraz 500m zakończyliśmy nasz udział Otwartych Mistrzostwach Ukrainy.
Pod koniec tygodnia Agatę czeka kolejny występ w zawodach mistrzowskich, tym razem będą to Mistrzostwa Polski w Maratonie które zostaną rozegrane w dniach 8-10.07 na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Oprócz Agaty w mistrzostwach klub nasz reprezentować będą Wiktor Wieruszewski w K-1 seniorów /dystans 26km/ oraz Radosław Dudziak w K-1 juniorów młodszych /dystans 16km/

WYNIKI OTWARTYCH MISTRZOSTW UKRAINY

PRASA O WYSTĘPIE AGATY

SPONSORZY

 

 

 

POLECAMY

logo do zamieszczenia na stronie 11

MI
acss

                       logo fundacja lotto jpg

                                                                                                             ELDA 

   ISM

 

 dddd

 FindUsOn PL Header 2019

                                                                                               Nowy Dokument programu Microsoft Word 1 removebg preview

cropped LOGO POLADA4