Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

BRĄZ AGATY PODCZAS FINAŁÓW XXII OOM W POZNANIU

51Od 11 do 14 sierpnia Poznań gościł reprezentantów 56 klubów z 15 województw rywalizujących w finałach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów. W ramach OOM rywalizowano na dystansach 500m, 1000m, 3000m oraz 5000m w konkurencjach K-1, C-1, K-2, C-2, K-4. Każdy z zawodników mógł startować w dwu konkurencjach. Juniorzy mogli startować trzykrotnie mając dodatkowo wyścigi na dystansie 200m w konkurencjach K-1, C-1, K-2 oraz C-2.

Nasi reprezentanci:
Mistrzostwa Polski Juniorów Tomasz Durda.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Agata Zielińska
Marta Sieniawska
Radosław Dudziak
Michał Sawulski

W rywalizacji Juniorów nasz zawodnik wystąpił w wyścigach półfinałowych w konkurencji K-1 200, 500 i 1000m nie uzyskując awansu do finałów.
Startująca w ramach OOM Agata Zielińska zajęła w finale A 5 miejsce w K-1 500m. Debiutant Michał Sawulski był 5 w finale B K-1 500m. Marta Sieniawska swój występ zakończyła w serii eliminacyjnej K-1 500m. W wyścigu K-1 3000m była 21. Na dystansie 1000m w K-1 wystąpili Michał Sawulski oraz Radosław Dudziak, obaj uzyskali kwalifikacje do finału B. W finale Radek był 7 a Michał 9. W ostatnim dniu regat /niedziela/ odbywały się wyścigi na długich dystansach. Jako pierwsza wystartowała Agata Zielińska w K-1 na 3000m. Od startu do ostatnich metrów toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy sześcioma zawodniczkami: Klaudią Sową z MKK Łączany, Sandrą Ostrowską UKS Motława, Julią Olszewską Piast Człuchów, Julią Wieczorek Błyskawica Rokietnica i Martyną March Kopernik Bydgoszcz. Po zaciętym finiszu zwyciężyła Klaudia Sowa z MKK Łączany, druga była Sandra Ostrowska z UKS Motława Gdańsk trzecie miejsce po długim 500 metrowym finiszu zajęła nasza Agata Zielińska. Należy podkreślić, że Agata pozostawiła w pokonanym polu srebrną medalistkę Mistrzostw Europy Juniorów oraz brązową Mistrzostw Świata Juniorów Julię Olszewską.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 21 miejsce z dorobkiem 15, w punktacji wojewódzkiej uplasowaliśmy się na 12 miejscu.