Odwiedza nas 419 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

ZŁOTY WIKTOR

DSC09160Ostatni upalny weekend wakacji zgromadził na poznańskiej Malcie najlepszych kajakarzy naszego kraju w kategorii seniorów. Do rywalizacji przystąpiło około 300 zawodników z 44 klubów wśród rywalizujących o tytułu mistrzowskie w 79. Mistrzostwach Polski Seniorów i 5. Mistrzostwach Polski w para kajakarstwie imieniem Antoniego Bazaniaka /zasłużonego Prezesa Polskiego Związku Kajakowego/ byli nasi olimpijczycy z Rio. Zawodnicy startowali na dystansach 200, 500, 1000 i 5 000 m w konkurencjach K-1, C-1, K-2, C-2, K-4 i C-4.

Nasz klub reprezentowali:
Krzysztof Majerski K-1, K-2 200 m
Paweł Bartkiewicz K-1, K-2 200 m
Wiktor Wieruszewski K-1 500, 1000 i 5 000 m
Krzysiek wywalczył awans do finału A w K-1 200 m zajmując w nim 9 miejsce
Paweł w tej samej konkurencji wystąpił w finale B zajmując 4 miejsce
Krzysiek i Paweł startując w 1/2 finału K-2 200 m zajęli 4 miejsce nie uzyskując awansu do finału A. Wiktor w pierwszym dniu Mistrzostw w godzinach przed południowych startował w konkurencji K-1 na dystansie 1000 m. Uzyskując awans do finału A zajął w nim wysokie 5 miejsce. Po południu rywalizował w konkurencji K-1 500 m gdzie nie zdołał zakwalifikować się do finału A. Startując w finale B wygrał go zdecydowanie. W drugim dniu do południa odbywały się wyścigi na dystansie 200m od godziny 14.00 rozpoczęły się wyścigi na dystansie 5 000m. Wiktor wspaniale rozgrywał wyścig w trakcie dystansu, na 150 m przed metą w sposób godny mistrza rozpoczął finisz zdobywając swój drugi tytuł Mistrza Polski Seniorów w tym sezonie. Pierwszy tytuł wywalczył podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski w maju w Wolsztynie w konkurencji K-1 10 000m. Rozpoczął sezon od złota i zakończył go również złotym medalem. Wspaniale wręcz genialnie rozegrany wyścig w pełni utwierdził nas, że sport jest piękny i do końca nieprzewidywalny. Występ Wiktora dostarczył nam wiele wspaniałych przeżyć i mnóstwo emocji. Dziękujemy.