Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

III PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

W pierwszą sobotę października spotkaliśmy się w Tarnobrzegu na organizowanych przez kajakowy klub JEZIORO regatach o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W tym roku była to już III edycja regat. Letnia aura, krystalicznie czysta i spokojna toń tarnobrzeskiego jeziora stworzyły znakomite warunki do rywalizacji. Regaty zaszczycił swoją obecnością wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego Pan Tadeusz Wróblewski.

Do rywalizacji przystąpiły cztery kluby:
Energetyk Gryfino
Fala Lublin
Rzeszowski Klub Kajakowy
Klub Kajakowy Jezioro
Organizatorzy stworzyli bardzo miłą atmosferę serwując dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.
Rywalizacja odbywała się w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych.
Dzieci, zarówno dziewczęta jak i chłopcy ścigały się na dystansie 200m w konkurencjach K-1 i K-2
Młodzicy rywalizowali na dystansie 2000m w K-1 i K-2, juniorki młodsze oraz juniorzy młodsi w K-1 na 200 i 500m. Rozegrane zostały również dwa wyścigi w kategorii „masters" w konkurencjach K-1 200 oraz C-1 200m.
Kacper Knieć K-1 2000m młodzików
W prowadzonej punktacji zespołowej zajęliśmy drugie miejsce. Zwyciężyli gospodarze, trzecie miejsce przypadło Energetykowi Gryfino.
W najbliższym tygodniu startujemy jeszcze w regatach o Puchar Polski Południowej w Katowicach oraz Mistrzostwach Polski w zjeździe kajakowym w Szczawnicy