Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2016 W LUBLINIE

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w dniu 13 stycznia odbyło się miejskie podsumowanie roku sportowego 2016. W spotkaniu brali udział zawodnicy, trenerzy, działacze lubelskich klubów. Klub nasz był reprezentowany przez czołowych zawodników, którzy w minionym roku stawali na podium Mistrzostw Polski.

Najbardziej utytułowanym w 2016 roku w naszym klubie był Wiktor Wieruszewski, który dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w Zjeździe Kajakowym w wyścigu zespołowym KZ-1 x 3.
Agata Zielińska w minionym sezonie wywalczyła dla naszych barw 5 medali imprez mistrzowskich.
W Otwartych Mistrzostwach Ukrainy zdobyła złoty medal w K-1 1000m juniorek młodszych oraz brązowy medal K-1 500m. W krajowych mistrzostwach zdobyła srebrny medal w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych K-1 10 000m. Podczas MP w Maratonie wywalczyła brązowy medal w K-1 juniorek młodszych. W Poznaniu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła 5 miejsce w K-1 500m oraz zdobyła brązowy medal w K-1 3000m
Brązowy medal zdobyli podczas MP w Zjeździe w konkurencji zespołowej KZ-1 x 3 Paweł Bartkiewicz i Krzysztof Majerski.
Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali z rąk prezydenta miasta Lublin Pana dr Krzysztofa Żuka upominki oraz listy gratulacyjne.
Podczas spotkania miało miejsce miłe dla nas wydarzenie - medal Prezydenta Lublina otrzymała wieloletnia prezes naszego klubu Pani Zofia Filipek-Kraczek.
Podczas uroczystości, powołana została grupa „Team Tokio". W skład grupy weszło 28 zawodników z naszego miasta między innymi Agata Zielińska oraz Wiktor Wieruszewski.
Powołani zawodnicy otrzymali symboliczne koszulki stwierdzające przynależność do grupy „Team Tokio"