LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

UL450 

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

DWIE AGATY - DWA MEDALE

GGGorzów Wielkopolski w dniach 7-9 lipca gościł ponad 350 zawodniczek i zawodników z 49 klubów krajowych oraz z RG Niedersachsen /Niemcy/ na XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym. Zawody rozgrywane były na rzece Warcie. W regatach uczestniczyła nasza reprezentacja w składzie :
K-1 30km Seniorów Wiktor Wieruszewski
K-1 20km Juniorek Agata Zielińska
K-1 8,5km Młodziczek Agata Kowalczyk
K-2 12km Młodzików Kacper Knieć-Mikołaj Frąk
Zawodnicy podczas wyścigów mieli do pokonania tak zwane przenoski, które należało wykonywać po pokonaniu pierwszej rundy /około 4,7km/ na każdym następnym okrążeniu. Seniorzy mieli 7 przenosek, juniorzy 4, młodziczki 1 a młodzicy 2. Długość przenoski to dystans około 150m przebiegany z kajakiem po wysypanej piaskiem ścieżcze.


Pierwsza z naszej ekipy wystartowała Agata Zielińska. Rywalizowała w kategorii juniorek na trasie 20 km mając do pokonania 4 przenoski. W wyścigu tym od samego startu na prowadzeniu była niemiecka zawodniczka Delorb Christina. Agata po pierwszym okrążeniu dołączyła do będącej na drugiej pozycji Klaudii Sowy z MKS Łączany. Na 1,5 okrążenia przed metą na prowadzenie wysunęła się Klaudia. Przenoska wykonywana podczas ostatniego okrążenia zadecydowała o brązowym kolorze medalu zdobytym w tym wyścigu przez Agatę.
Drugi do walki o tytuł Mistrza Polski stanął Wiktor Wieruszewski w K-1 seniorów. Przebieg walki podczas pierwszych okrążeń wskazywała na bardzo dobrą dyspozycję startową Wiktora. Po czterech przenoskach Wiktor miał około 150 metrową przewagę na całą grupą . Niestety przed kolejną przenoską utracił prowadzenie, podczas zejścia na wodę po przenosce uszkodził ster. Kilkanaście sekund musiał poświęcić na prostowanie steru. Kolejne dwa okrążenia nie układały się po naszej myśli. Na przedostatniej przenosce Wiktor ponownie uszkodził ster oraz zrobił dziurę w kajaku. Szybkie prace remontowe pozwoliły na kontynuację wyścigu lecz nie było już szans na dogonienie prowadzącej czołówki. Ostatecznie Wiktor ukończył wyścig na czwartym miejscu.
Po południu do walki przystąpili młodzicy. Nasza osada K-2 Kacper Knieć oraz Mikołaj Frąk zajęła 12 miejsce. Po dwójce wystartowała Agata Kowalczyk w K-1. Pod koniec pierwszego okrążeniu wyłoniła się trzyosobowa czołówka tego wyścigu, która nie oddała zajmowanych pozycji do samego końca wy rywalizacji. W czołowej trójce była również Agata, która ostatecznie zdobyła brązowy medal.

Występ naszych zawodników należy ocenić pozytywnie, wyróżniając dwie medalistki Agatę Zielińską oraz Agatę Kowalczyk.

 

171529

242330

323541

 

WSPIERAJA

SPONSORZY

 

 

sonet

 

 

 

POLECAMY

                                                           

acssFRS

                       

    

 DAREK

 

cropped-logo-1

 

 dddd