Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

AWANS DOROTY DO K N JUNIOREK NA 2019 ROK

BeztytuuOkres przygotowawczy do sezonu 2019 rozpoczęliśmy Zawodami Konsultacyjnymi Juniorów rozgrywanymi w ramach Trzeciego Pucharu Polski. Konsultacje Juniorów tradycyjnie odbywały się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 19-21.10. Zawodnicy mieli do wykonania sprawdziany specjalistyczne oraz ogólnorozwojowe. Konsultacje rozpoczął sprawdzian biegowy na dystansie 1 500 m, kóty został rozegrany w piątek. Na wodzie zawodnicy pokonywali indywidualnie dystans 2000 m, po 10 minutowej przerwie płynęli dystans 1000 m. Ponadto zawodnicy rywalizowali na basenie pływackim, do pokonania mieli odcinek 200 m. Odbył się również sprawdzian siły (dociąganie, wyciskanie, drążek, poręcze – praca, moc), sprawdzian koordynacji ruchowej i precyzji ruchu oraz bieg na dystansie 30 m. Klub nasz reprezentowali Dorota Moskowicz w kategorii juniorów oraz Ernest Paluch w kategorii juniorów młodszych. Dorota w sprawdzianach specjalistycznych zajęła 10 miejsce. W sprawdzianie biegowym była 3 na basenie zajęła 5 miejsce. Zajęte miejsca w sprawdzianach ogólnorozwojowych oraz wynik uzyskany na wodzie klasyfikuje Dorotę w pierwszej 6 punktacji ogólnej. Uzyskanymi wynikami nasza zawodniczka zapewniła sobie miejsce w kadrze narodowej juniorek na rok 2019. Ernest w sprawdzianach specjalistycznych uplasował się na 48 pozycji. Sprawdzian pływacki zakończył na 9 pozycji natomiast biegowy na 32. Wyniki naszych zawodników należy ocenić bardzo pozytywnie. Uzyskane wyniki są bardzo dobrym prognostykiem na progu okresu przygotowawczego do sezonu 2019. Szczególnie należy wyróżnić uzyskanie awansu Doroty Moskowicz do Kadry Narodowej Juniorów oraz osiągnięte wyniki. Za tydzień rywalizować będą seniorzy.