LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

MŁODZICY GÓRĄ

10Od czwartku do piątku na poznańskiej Malcie odbywały się 34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 8 Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach brało udział 450 zawodniczek i zawodników reprezentujących 61 klubów z całego kraju. Młodzicy rywalizowali w kategoriach dziewcząt oraz chłopców w rocznikach 2006 oraz 2005 na dystansach 2000 m, wyścigi rozgrywane były oddzielnie dla roczników 2006 i 2005 w konkurencjach K-1, K-2, K-4, C-1, C-2 ora C-4. Nasz klub reprezentowali: Grzegorz Kopyl rocznik 2005 oraz Dawid Gieroba rocznik 2006. W konkurencji K-1 2000 m chłopców w obu rocznikach odbyły się po dwa wyścigi eliminacyjne z których do finału awansowało po dziesięciu najlepszych z każdej eliminacji oraz dziesięciu zawodników z obu eliminacji którzy uzyskali dziesięć najlepszych czasów. W finale rocznika 2006 jak i 2005 startowało po trzydziestu najlepszych zawodników. Dawid został zwycięzcą pierwszej eliminacji, uzyskując łącznie piąty czas eliminacji w roczniku 2006. Grzesiek startujący w drugiej eliminacji był trzeci, uzyskał trzeci czas eliminacji w roczniku 2005. W popołudniowych finałach Dawid zajął ósme miejsce a Grzesiek dziesiąte, był to ich pierwszy poważny start w zawodach tej rangi. Uzyskane wyniki świadczą o przynależności do ścisłej czołówki krajowej w swoich rocznikach.


W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski byliśmy reprezentowani przez trójkę zawodników: Agatę Zielińską, Dorotę Moskowicz oraz Wiktora Wieruszewskiego. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozgrywane są na dystansach oraz konkurencjach olimpijskich. Agata startowała w konkurencji K-1 200 m, 500 m oraz wspólnie z Dorotą w K-2 500 m. Dorota wystartowała w konkurencji K-1 500 m oraz K-2 500 m. Wiktor wystartował w K-1 200 m oraz K-1 1000 m.
Agata w K-1 200 m uzyskała awans do Finału B zajmując czwarte miejsce /13 miejsce łącznie/ W konkurencji K-1 500 m obie nasze zawodniczki wystąpiły w finale B. Agata była druga /11 miejsce łącznie/ Dorota zajęła siódme miejsce /16 miejsce łącznie/. W konkurencji K-2 500 m w wyścigu półfinałowym zajęły czwarte miejsce, przegrywając awans do finału o 0,215 sek.
Wiktor w konkurencji K-1 200 m w Finale B był piąty / 14 miejsce łącznie/. W drugim dniu wystąpił w konkurencji K-1 1000 m. W półfinale nie zdołał wywalczyć awansu do finału A zajmując szóste miejsce, tym samym uzyskał awans do finału B w którym zajmując czwarte miejsce /13 miejsce łącznie/.

WYNIKI MISTRZOSTW

123457896

SPONSORZY

sonet

 

 

 

POLECAMY

  MI
acss

                       

    

 DAREK

                                                                                                             ELDA 

   cropped-logo-1

 dddd

 FindUsOn PL Header 2019