LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 gif

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

PIERWSZE REGATY W PANDEMII

PLAKATPo raz pierwszy w tym roku mogliśmy uczestniczyć w zawodach. W dniach 20-21.06 na poznańskiej Malcie odbywały się  regaty Imienem Wojciecha Skrzypczyńskiego oraz Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania dla juniorów, młodzików i dzieci, seniorzy rywalizowali w Pucharze Polski w Sprincie. Wyścigi Juniorów, młodzików oraz dzieci odbyły się w dniu 20.06 /sobota/ na dystansach 500 m w konkurencjach K-1, C-1, K-2, C-2, K-4, C-4. Seniorzy ścigali się w dniu 21.06 /niedziela/ na dystansach 200, 500 i 1000 m w konkurencjach K-1, C-1, K-2, C-2. Podczas regat im imieniem Wojciecha Skrzypczyńskiego rozegrano 127 wyścigów w Pucharze Polski w Sprincie odbyło się 115 wyścigów.

Nasz klub w obydwu imprezach reprezentowało dziewięcioro zawodników. W kategorii seniorów wystąpili:
Dorota Moskowicz, startowała w K-1 200, 500 m
Wiktor Wieruszewski, startował w K-1 200, 500 i 1000 m
Dorota w obu swoich występach nie zdołała wywalczyć awansu do wyścigów finałowych. Wiktor uzyskał awans do finału B w K-1 1000 m w którym zajął dziewiąte miejsce.
W kategorii juniorów reprezentował nas Ernest Paluch. W grupie juniorów młodszych wystartował Heorhii Kopyl. Obaj nasi zawodnicy plasowali się w połowie stawki rywalizujących zawodników, zajmując miejsca 19-23 bez awansu do finałów. Dużo korzystniej radzili sobie zawodnicy startujący w kategoriach dzieci i młodzików. W kategorii dzieci reprezentowali nas Amelia Odój, Iga Krzyżak oraz Dominik Augustynek. Amelka po zdobyciu pewnego awansu do finału A uzyskała drugi rezultat, zdobywając srebrny medal. Jej koleżanka klubowa Iga Krzyżak nie zdołała uzyskać awansu do wyścigu finałowego. W grupie chłopców Dominik Augustynek wywalczył w finale A siódme miejsce. W kategorii młodzików reprezentowani byliśmy przez Dawida Gierobę oraz Kaję TamulewiczDawid w finale po zaciętej walce wywalczył bardzo dobre piąte miejsceKaja nie uzyskała awansu do finału. Dzieci i młodzicy rywalizowali na dystansie 500 m.
Regaty zorganizował wielkopolski Związek Kajakowy pod wodzą Prezesa Pana Ireneusza Pracharczyka przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym. Zawody odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym z zachowaniem zaleceń zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów oraz wytycznych Ministerstwa Sportu. Słowa uznania należy wyrazić dla organizatorów, którzy stworzyli bardzo dobre warunki rywalizacji zachowując zarazem pełny reżim sanitarny zalecany przez Ministerstwo Sportu. W zawodach brało udział 45 klubów z całej Polski.

010203040506070809101112131415161718192021

REGATY IMIENIEM WOJCIECHA SKRZYPCZYŃSKIEGO-WYNIKI

REGATY KONTROLNE W SPRINCIE PUCHAR POLSKI-WYNIKI

WSPARCIEMiastoMarszaek

SPONSORZY

sonet

 

 

 

POLECAMY

  MI
acss

                       

    

 DAREK

                                                                                                             ELDA 

   cropped-logo-1

 dddd

 FindUsOn PL Header 2019

 cloud