LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

indeksUKRAINA

111

222

333

444

 83108

Gościmy

Odwiedza nas 451 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

PIERWSZY SPRAWDZIAN NA WODZIE

Sześciomiesięczny okres przygotowawczy do sezonu zakończyliśmy startami sprawdzającymi. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 24-26.04 odbyły się sprawdziany dla seniorów oraz juniorów. Seniorzy startowali w I Regatach Eliminacyjnych, juniorzy rywalizowali w Ogólnopolskiej Konsultacji Juniorów.
Starty poprzedziło krótkie zgrupowanie które odbyło się w dniach 13-24.04 na terenie OPO Wałcz.

 


W kategorii seniorów klub nasz reprezentował Wiktor Wieruszewski. Seniorzy rywalizowali w konkurencjach K-1, K-2 na dystansach 200 i 1000m oraz K-4 na dystansie 1000m.
Wiktor startował w wyścigach eliminacyjnych w konkurencji K-1 200 i 1000 m. W K-1 na 1000 m uzyskał awans do finału C zajmując w nim 3 miejsce. W K-1 200 m awansował do finału B gdzie zajął 6 miejsce. Uzyskane wyniki uznać należy za zadawalające, Wiktor nigdy nie pływał tak szybko o tej porze roku (3'52" na 1000m)
Juniorzy rywalizowali w K-1 na dystansie 2000 m oraz 1000 m. Wyścigi odbywały się w formie indywidualnej z interwałem 1 minutowym. Do wyścigów finałowych (finały A, B, C w K-1 na 500 i 1000 m) kwalifikowało się 27 zawodników z najlepszymi czasami w poszczególnych konkurencjach w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Do finałów na dystansie 1000 m kwalifikacje uzyskiwane były z przejazdu indywidualnego na 2000 m, natomiast przejazd indywidualny na dystansie 1000 m decydował o kwalifikacji do finału na dystansie 500 m. Oprócz sprawdzianów specjalistycznych juniorzy wykonywali jeszcze sprawdziany ogólnorozwojowe:
- basen pływacki dystans 200 m
- bieg terenowy na dystansie 1500 m
- wytrzymałość siłowa (dociąganie sztangi 50% mc w ciągu 1 min)
- sprawdzian koordynacji oraz szybkości.
Wszyscy zawodnicy poddani zostali badaniu składu masy ciała.
Suma uzyskanych punków w sprawdzianach specjalistycznych oraz ogólnorozwojowych decydowała o pozycji w punktacji ogólnej konsultacji.
W kategorii juniorów klub reprezentował Jakub Lenart. W juniorach młodszych wystąpili: Agata Zielińska, Magdalena Banaszak, Wiktoria Zalewska, Paulina Gap, Mateusz Bielak oraz Patryk Zaborek. Najwyższą 16 pozycję w klasyfikacji ogólnej spośród naszych zawodników uzyskała juniorka młodsza Agata Zielińska. Ponadto Magdalena Banaszak zajęła ogólnie 40 miejsce, Wiktoria Zalewska była 57 a Paulina Gap 61. Patryk Zaborek uplasował się na 33 miejscu, Mateusz Bielak był 39. W kategorii juniorów młodszych sklasyfikowano łącznie 90 zawodników. W kategorii juniorów  Jakub Lenart, zajął 22 miejsce na 61 sklasyfikowanych zawodników.
Regaty Eliminacyjne Seniorów oraz Ogólnopolska Konsultacja Juniorów rozpoczęły okres startów kontrolno-szkoleniowych który potrwa do końca czerwca.
Następnie rozpoczniemy przygotowania do startów mistrzowskich.

 WYNIKI REGAT ELIMINACYJNYCH SENIORÓW

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ KONSULTACJI JUNIORÓW

 

 

SPONSORZY

 

 

 

POLECAMY

logo do zamieszczenia na stronie 11

MI
acss

                       logo fundacja lotto jpg

                                                                                                             ELDA 

   ISM

 

 dddd

 FindUsOn PL Header 2019

                                                                                               Nowy Dokument programu Microsoft Word 1 removebg preview

cropped LOGO POLADA4