LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA
LUBELSKIE TOWARZYSTWO KAJAKOWE - FALA

PARTNERZY

lublin

umarsz

lus

pzkaj

 gif

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

PIERWSZY SPRAWDZIAN NA WODZIE

Sześciomiesięczny okres przygotowawczy do sezonu zakończyliśmy startami sprawdzającymi. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 24-26.04 odbyły się sprawdziany dla seniorów oraz juniorów. Seniorzy startowali w I Regatach Eliminacyjnych, juniorzy rywalizowali w Ogólnopolskiej Konsultacji Juniorów.
Starty poprzedziło krótkie zgrupowanie które odbyło się w dniach 13-24.04 na terenie OPO Wałcz.

 


W kategorii seniorów klub nasz reprezentował Wiktor Wieruszewski. Seniorzy rywalizowali w konkurencjach K-1, K-2 na dystansach 200 i 1000m oraz K-4 na dystansie 1000m.
Wiktor startował w wyścigach eliminacyjnych w konkurencji K-1 200 i 1000 m. W K-1 na 1000 m uzyskał awans do finału C zajmując w nim 3 miejsce. W K-1 200 m awansował do finału B gdzie zajął 6 miejsce. Uzyskane wyniki uznać należy za zadawalające, Wiktor nigdy nie pływał tak szybko o tej porze roku (3'52" na 1000m)
Juniorzy rywalizowali w K-1 na dystansie 2000 m oraz 1000 m. Wyścigi odbywały się w formie indywidualnej z interwałem 1 minutowym. Do wyścigów finałowych (finały A, B, C w K-1 na 500 i 1000 m) kwalifikowało się 27 zawodników z najlepszymi czasami w poszczególnych konkurencjach w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Do finałów na dystansie 1000 m kwalifikacje uzyskiwane były z przejazdu indywidualnego na 2000 m, natomiast przejazd indywidualny na dystansie 1000 m decydował o kwalifikacji do finału na dystansie 500 m. Oprócz sprawdzianów specjalistycznych juniorzy wykonywali jeszcze sprawdziany ogólnorozwojowe:
- basen pływacki dystans 200 m
- bieg terenowy na dystansie 1500 m
- wytrzymałość siłowa (dociąganie sztangi 50% mc w ciągu 1 min)
- sprawdzian koordynacji oraz szybkości.
Wszyscy zawodnicy poddani zostali badaniu składu masy ciała.
Suma uzyskanych punków w sprawdzianach specjalistycznych oraz ogólnorozwojowych decydowała o pozycji w punktacji ogólnej konsultacji.
W kategorii juniorów klub reprezentował Jakub Lenart. W juniorach młodszych wystąpili: Agata Zielińska, Magdalena Banaszak, Wiktoria Zalewska, Paulina Gap, Mateusz Bielak oraz Patryk Zaborek. Najwyższą 16 pozycję w klasyfikacji ogólnej spośród naszych zawodników uzyskała juniorka młodsza Agata Zielińska. Ponadto Magdalena Banaszak zajęła ogólnie 40 miejsce, Wiktoria Zalewska była 57 a Paulina Gap 61. Patryk Zaborek uplasował się na 33 miejscu, Mateusz Bielak był 39. W kategorii juniorów młodszych sklasyfikowano łącznie 90 zawodników. W kategorii juniorów  Jakub Lenart, zajął 22 miejsce na 61 sklasyfikowanych zawodników.
Regaty Eliminacyjne Seniorów oraz Ogólnopolska Konsultacja Juniorów rozpoczęły okres startów kontrolno-szkoleniowych który potrwa do końca czerwca.
Następnie rozpoczniemy przygotowania do startów mistrzowskich.

 WYNIKI REGAT ELIMINACYJNYCH SENIORÓW

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ KONSULTACJI JUNIORÓW

 

 

SPONSORZY

sonet

 

 

 

POLECAMY

  MI
acss

                       

    

 DAREK

                                                                                                             ELDA 

   cropped-logo-1

 dddd

 FindUsOn PL Header 2019

 cloud