Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

DZIEWCZYNY GÓRĄ

sss5 września odbyły się w naszym mieście Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele 14 klubów: Sparta Augustów, Kayak Sport Club Olsztyn, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, OKSW Olsztyn, Olimpia Elbląg, Baza Mrągowo, WTW Warszawa, Spójnia Warszawa, Cresovia Białystok, Koszałek Opałek Węgorzewo, Korona Elbląg, Dojlidy Białystok , Drukarz Warszawa , Fala Lublin, reprezentujących cztery województwa: Warmińsko-Mazurskie, Mazowieckie, Podlaskie, Lubelskie. Ponadto odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dzieci. Łącznie w regatach brało udział około 150 zawodniczek i zawodników. Młodzicy rywalizowali w konkurencjach K-1, C-1, K-2, C-2, K-4 na dystansie 2000m.
Dzieci startowały w konkurencjach K-1 oraz K-2 na dystansie 200m.
Trudne warunki, nieprzyjemna fala z kierunku południowego nie sprzyjały rywalizacji. Wielu zawodników zwłaszcza tych z mniejszym doświadczeniem miało problem z ukończeniem wyścigu.
Klub nasz reprezentowali:
Marta Sieniawska, Karolina Boryga, Dorota Moskowicz, Aleksandra Mańka
Patryk Gawron, Dominik Banaszek, Michał Sawulski, Pieczkowski Patryk, Chrześcijanek Michał, Łaniak Norbert, Karol Materek, Michał Woźniak, Jakub Jachacz.

Najlepszy wynik uzyskały dziewczęta startujące w konkurencji K-4 w składzie: Marta Sieniawska, Dorota Moskowicz, Aleksandra Mańka, Karolina Boryga. Dziewczyny sprawiły miłą niespodziankę zdobywając złoty medal z dużą przewagą nad druga osadą (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Trzecie miejsce zajęła osada Olimpii Elbląg.
Drugi medal (brązowy) dla naszego klubu wywalczyła osada K-2 płynąca w składzie Dorota Moskowicz - Karolina Boryga. Ponadto nasze dziewczęta startowały jeszcze w konkurencji K-1. Czwarte miejsce w tym wyścigu wywalczyła Marta Sieniawska, piąta była Aleksandra Mańka.
Czwarte miejsce w kategorii chłopców wywalczyła osad k-4 płynąca w składzie: Michał Sawulski, Michał Chrześcijanek, Patryk Pieczkowski, Norbert Łaniak.
W śród dzieci chłopców w konkurencji K-1 nasi zawodnicy zdobyli dwa medale. Złoty medal wywalczył Wiktor Balczus a brązowy zdobył Michał Zieliński.
Wszyscy zawodnicy (młodzicy) są uczniami profilowanej klasy kajakowej w Zespole Szkół Nr 8 w Lublinie. Trenerką grupy jest Pani Magdalena Michalik.

Zawody finansowane były ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współudziale Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin.