Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Lublin
-5...+1° C

UDANY DEBIUT AGATY ZIELIŃSKIEJ

PIESTANYW Piestanach /Słowacja/ w ostatni weekend maja odbywały się Międzynarodowe Regaty Juniorów i U-23, była to już 30 edycja uznanych w świcie kajakowym zawodów. W regatach rywalizowało ponad 300 zawodników z 22 krajów z całego Świata, między innymi reprezentanci takich państw jak - Kanada, Nowa Zelandia czy Hongkong. O sportowej wartości zawodów stanowiły silne reprezentacje - między innymi, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji i Polski.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek /27.05/. Zawodnicy ścigali się na dystansach 1000m.
Nasza reprezentantka Agata Zielińska startowała w osadzie K-2 wspólnie z zawodniczą UKS Dojlidy Białystok Karoliną Karolczuk. Walcząc w porannych eliminacjach bez większych problemów uzyskały awans do wyścigu finałowego. W popołudniowym finale oprócz debiutującej w reprezentacji dwójki Zielińska- Karolczuk wystąpiła jeszcze jedna polska osada, składająca się z bardziej doświadczonych w międzynarodowych startach zawodniczek - Sandry Ostrowskiej z UKS Motława Gdańsk i Julii Olszewskiej z Piasta Człuchów. Wygrały zdecydowanie wyścig finałowy będąc klasą dla siebie.

ŠUTOVSKÁ Barbora (16) SVK 00:04:25.118 +00:00:22.540

W sobotę /28.05/ zawodnicy rywalizowali na dystansach 500m. Agata z Karoliną ponownie wywalczyły awans do finału w wyścigu K-2 500m dziewcząt. W finale uplasowały się na czwartej pozycji. Ponownie złoty medal zdobyły Sandra Ostrowska – Julia Olszewska.

WALLMAN Maia (16) GBR 00:02:02.380 +00:00:08.74

W ostatnim wyścigu sobotnich finałów wystąpiła nasza czwórka w składzie: Julia Olszewska, Karolina Karolczuk, Sandra Ostrowska oraz nasza reprezentantka Agata Zielińska. Po zaciętym finiszu złoty medal zdobyła nasza osada, wyprzedzając angielską czwórkę o 0,040 sek. Tym samym Agata zdobyła swój pierwszy złoty medal w międzynarodowym debiucie. Serdeczne gratulacje dla całej osady.
Ostatni dzień rywalizacji /niedziela 29.05/ przeprowadzono na sprinterskim dystansie 200m. Agata startowała w K-1 dziewcząt oraz K-2 200m. W jedynce uzyskała awans do ½ finału. W półfinale zajęła piąte miejsce nie uzyskując awansu do finału.
W dwójce Agata wraz Karoliną zajęły 6 nie uzyskując awansu do finału. Agata zakończyła swój pierwszy start międzynarodowym= z jednym złotym medalem zdobytym w konkurencji K-4 na dystansie 500m.

Następny start naszej zawodniczki odbędzie się w dniach 11-12.06. Agata rywalizować będzie w Bydgoszczy podczas Regat Eliminacyjnych Juniorów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy udanego debiutu.